Kepez yangın temizliği AKARSU Temizlik

Kepez yangın temizliği AKARSU Temizlik

Ev temizliği yapılırken dikkat gösterilmesi gereken alanlardan birisi de cam ve pencere temizlikleridir. Cam silmek, pencerenin modeline ve türüne göre bazı alanlarda çok kolay ve pratik olmakta bazı alanlarda ise oldukça zor ve tehlikeli olmaktadır. Can güvenliği temizlikten çok daha önemli olduğu için bu tür alanlarda tüm güvenlik önlemleri alınmalıdır. Özellikle yüksek katlı binalarda camların dışarıdan temizliği el ile değil cam temizleyici uzun saplı aparatlar ile yapılmalıdır. Perde temizlikleri ise cam temizliğine göre çok daha kolay olmaktadır. Bu temizlikler kişilerin tek başına yapabileceği gibi bazı durumlarda da yardım alması gereken temizlikler olabilir. Tül perdeler kolayca çıkarılıp çamaşır makinesinde yıkanabilirken stor perde adı verilen yeni nesil perdeler birkaç kişinin yardımı ile çıkarılıp takılır.

Stor perde eğer evinizin her yerinde bulunuyor ise hızlı bir temizlik için temizlik firmalarından da yardım istenebilir. Kepez ev temizliği yapan firmalar bu konuda sizlere destek vermekte ve perde temizliği için ihtiyaç duyduğunuz temizlik personelini sizlere yönlendirmektedir.

Stor Perde Temizliği

Stor perdelerin etkili bir biçimde temizlenmesi için öncelikli olarak yerinden çıkarılması gerekir. Perdeler asılı iken de temizleme fırçaları ve elektrikli süpürge ile temizlenebilir fakat bu tür bir temizlik perdenin her yerini eşit biçimde temizleme imkanı vermez. Bunun için perdelerin yerinden çıkarılması daha sağlıklıdır. Çıkarılan perdeler eğer plastik aparatlardan ayrılabilir durumda ise yıkanabilir ve asılarak kurutulabilir. Ayrılmayan perde modellerine ise elde yıkama yöntemi ile ya da silme yöntemi ile ıslak temizlik uygulanabilir. Perdeyi hafif nemli şekilde asıp o şekilde kurumasını da sağlayabilirsiniz. Islak temizlik ile perde üzerindeki tüm tozlar alınabilecek ve perde sağlıklı bir şekilde kullanılabilecektir.

Uzman Yardım Alabilirsiniz

Büyük boydaki perdelerinizi tek başınıza temizlemeye çalışmak yerine uzman olan temizlik firmalarından Kepez ev temizliği hizmeti satın alabilirsiniz. Firmalara internet siteleri üzerinden direkt olarak ulaşım sağlayabilir ve konu ile ilgili daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. Yalnızca perde temizleme işlemi için bir temizlik elemanı talep edebilir ve firmanın ücretlendirme sisteminin nasıl olduğunu da sorarak onlardan doğru şekilde öğrenebilirsiniz. 

Top