Kemer mağaza temizliği AKARSU Temizlik

Kemer mağaza temizliği AKARSU Temizlik

Mutfaklar özellikle ev hanımlarının en sık kullandığı alanlardır. Bu alanlar hem yüksek nem oranından dolayı hem de sık kullanımdan dolayı sürekli olarak kirlenmektedir. Aynı zamanda dışarıda pazardan ya da marketten aldığımız ürünlerin de poşetleri ile geldiği ilk yer mutfaktır. Dolayısı ile bu alana dışarıdan direk olarak giriş vardır ve bu da mikropların mutfağa girişini kolaylaştırır. Tıpkı insanlar gibi su ve besin maddesi varlığında gelişim gösteren bu gözle görülmeyen küçük varlıklar için mutfaklar oldukça ideal yaşan alanlarıdır.

Mutfakların Temizliği Neden Önemlidir?

Mutfakta birçok mikroorganizma görülmeyen noktalarda çoğalabilir. Aynı zamanda mutfakta bulunan ocak, davlumbaz, fırın ve buzdolabı da sürekli olarak gıdalar ile temas ettiğinden mikroorganizmalar için uygun olan yaşam alanlarındandır. Mutfak temizliği tüm bu anlatılan sebeplerden dolayı çok önemlidir. Temizlik yapılırken mutfak genelde en sona bırakılan alanlardan olduğu için yeterli derecede zaman ayrılmamakta ve temizlik fazla etkili şekilde yapılmamaktadır. Bu yüzden mutfağın genel temizlikten bağımsız olarak ayrı bir günde temizlenmesi ya da bir temizlik firmasından yardım alınarak mutfağın tek bir kişi tarafından detaylı temizlenmesinin sağlanması da bir alternatiftir.

Kemer ev temizliği hizmeti veren firmalar sizlere bu konu hakkında yardımcı olacaklar ve evlerinizde istediğiniz hizmeti sağlayacaklardır. Mutfak temizliği yapılırken mutlaka pas sökücü, yağ çözücü ve mikrop öldürücü temizlik ekipmanları kullanılmalıdır. Temizliğe öncelikle kaba kirlerin arıtılması ile başlanır. Buzdolabında bulunan sebze ve meyve artıklarının temizlenmesi, fırında ve ocak üzerinde bulunan yemek artıklarının alınması, duvarlara ve tezgah üzerine sıçrayan yağların çözülmesi ya da mutfakta paslanmış olan metal malzemelerin pasının alınması kaba temizlik olarak adlandırılabilir. Sonrasında ise mikrop öldürücü olan malzemeler ile ince temizlik yapılmalıdır. En son da parlatma işlemi yapılabilir.

Mutfak Eşyaları Dışarıda Durmamalı

Dışarıda duran her eşya toz ve mikropların tutunması için yüzey sağlar. Bu sebeple de özellikle sofrada kullanılan kaşık, bardak ve tabak gibi eşyalar dolap içlerinde tutulmalıdır. Dolap içleri ve zemin temizliği de mutfaktaki kaba temizlik içinde yer alan alanlardır. Kemer ev temizliği firmalarında bu hizmetler verilmektedir.

Top